Resultat Allstyle Open 4 november 2017


Bästa Fighter Herr - ANDREAS STENHAMMAR HOLM  SWEDEN, Fightclub Freestyle Stockholm IF
Bästa Fighter Dam - Alline Torquato SWEDEN, Södermalms Shaolin
Bästa Klubb  - PANCRASE GYM
27 klubbar - 121 deltagare  - 97 matcher 

31 klubbar - 108 deltagare - 88 matcherttis, purus nec placerat bibendum, dui pede condimentum odio, ac blandit ante orci ut diam.

WOMEN +18 YR / CLASS 2 / SENIORS / -56 KG
1. ALLINE TORQUATO  SWEDEN, Södermalms Shaolin Förening
2. LOVA KLOCKLJUNG  SWEDEN, Västerås Fight Club
3. REBECKA SANDBERG  SWEDEN, Fightclub Freestyle Stockholm IF
3. MATILDA GRUNDBERG  SWEDEN, Telge Kampsport klubb.

WOMEN +18 YR / CLASS 2 / SENIORS / -60 KG
1. CECILIA BROMAN  SWEDEN, Pancrase Shootfighting Sällskap
2. RONICA MARKÉ  SWEDEN, Fightclub Freestyle Stockholm IF

 

GIRLS 16-18 YR / CLASS 2 JUNIORS /  -56 KG
1. LINN OLSEN  SWEDEN, Vasa Pretorian
2. ALVA GILLBERG  SWEDEN, Södermalms Shaolin Förening

BOYS 16-18 YR / CLASS 2 / JUNIORS / -60 KG
1. ISSA KHODR  SWEDEN Södermalms Shaolin Förening
2. HUGO BORGSTRÖM  SWEDEN, Nova MMA Idrottsförening
3. AZIZ HAMEDI  AFGHANISTAN, 
NPO Stockholm Kyokushin-Kan karate och kick/thaiboxningsklubb

BOYS 16-18 YR / CLASS 2 / JUNIORS / -64 KG 
1. MALIK LEWIS DIXON  SWEDEN, Pancrase Shootfighting Sällskap
2. ALIPANAH AHMADI  AFGHANISTAN, Stockholm kickboxning
3. WILLIAM NURMELA  SWEDEN, Telge Kampsport klubb
3. ALI KARIMI  AFGHANISTAN, Stockholm kickboxning

BOYS 16-18 YR / CLASS 2 / JUNIORS / -72 KG
1.GHULAM HUSSEIN BAYAT  AFGHANISTAN, Fightclub Freestyle Stockholm IF
2. DAVID STATTIN  SWEDEN, Telge Kampsport klubb
3. LUCAS PADOVAN  SWEDEN, Västerås Fight Club
3. EMIL SJÖBERG  SWEDEN, Nova MMA Idrottsförening

BOYS 16-18 YR / CLASS 2 / JUNIORS /  -76 KG
1. ABAAS DAHIR  SWEDEN, Carlos Kempo Karate I.F.
2. LEO CALLMETI DANIELSSON  SWEDEN, Pancrase Shootfighting Sällskap
3. GHANI IBRAHIMI  AFGHANISTAN, Borlänge kampsportförening
3. MUHAMMAD NAQIE  AFGHANISTAN, Borlänge kampsportförening

BOYS 14-16 YR / CLASS 2 / JUNIORS / -52 KG
1. JOSEF ALAMI  SWEDEN, Tyresö Kampsport Klubb
2. ISAAC MAYER  SWEDEN, Pancrase Shootfighting Sällskap

BOYS 14-16 YR / CLASS 2 / JUNIORS / -60 KG
1. ARIAN FATHEJALALI  SWEDEN
NPO Stockholm Kyokushin-Kan karate och kick/thaiboxningsklubb
2. CORNELIS LUNGREN, Fightclub Freestyle Stockholm
3. GABRIEL ANDERSSON  SWEDEN, Västerås Fight Club
3. DAVID KRUSELL  SWEDEN, Västerås Fight Club

BOYS 14-16 YR / CLASS 2 / JUNIORS / -64 KG
1. HAMPUS WESTANAU  SWEDEN, Nova MMA Idrottsförening
2. SEBASTIAN WESTLING  SWEDEN, Södermalms Shaolin Förening
3. MATAY TEYMUR  SWEDEN, Stockholm kickboxning
3. FERNANDO DEMETER  SWEDEN, Allstars gym

BOYS 14-16 YR / CLASS 2 / JUNIORS / -72 KG
1. SEBASTIAN STROZIK  POLAND, Fightclub Freestyle Stockholm IF
2. JAKOB NOGELIUS  SWEDEN, Svea Muay Thai / Kickboxning


 

MEN +18 YR / CLASS 1 / SENIORS / -68 KG
1- NILS WIDLUND  SWEDEN, Södermalms Shaolin Förening
2. DAVID HARG  SWEDEN, Södermalms Shaolin Förening
3. FADI ASFAR  SWEDEN, Pancrase Shootfighting Sällskap
3. JAKOB ALAMI  SWEDEN, Tyresö Kampsport Klubbaliquam,

MEN +18 YR / CLASS 1 / SENIORS / -76 KG 
1. ZELIM ZUBAJRAEV  SWEDEN, Tyresö Kampsport Klubb
2. PATRIK FRÖJD  SWEDEN, Västerås Fight Club

MEN +18 YR / CLASS 1 / SENIORS / -88 KG
1. PAVLO GOLOVANCHUK  UKRAINE, Fightclub Freestyle Stockholm IF
2. WILLIAM PONT  SWEDEN, Pancrase Shootfighting Sällskap
3. ANTON ERLANDSSON  SWEDEN, 
NPO Stockholm Kyokushin-Kan karate och kick/thaiboxningsklubb 

MEN +18 YR / CLASS 1 / SENIORS / -98 KG
1. STEFAN GRÖNQUIST  SWEDEN, Olympia Kampsportförening
2. JOEL KARLSSON  SWEDEN, Västerås Fight Club

MEN +18 YR / CLASS 2 / SENIORS / -56 KG
1. KHUSAN MAKKAMBAEV  KAZAKHSTAN, Carlos Kempo Karate I.F.
2. HAMZA LAMRABET  SWEDEN, Pancrase Shootfighting Sällskap

MEN +18 YR / CLASS 2 / SENIORS / -60 KG 
1. JAMIL AZIZI  SWEDEN, Västerås Fight Club
2. TOBIAS SÖDERSTRÖM RANDERZ, Södermalms Shaolin
3. BATER BEK  SWEDEN, Västerås Fight Club
3. HOZAN AHMO  SWEDEN, Olympia Kampsportförening

MEN +18 YR / CLASS 2 / SENIORS / -64 KG
1. ELIAS BAHMOUCH  SWEDEN, Stockholm kickboxning
2. ANDRE FÄLTSKOG  SWEDEN, Borlänge kampsportförening
3. JOAKIM CARLSSON  SWEDEN, Dynamix köping Idrottsförening
3. LOVE KASVI  SWEDEN, Södermalms Shaolin Förening

MEN +18 YR / CLASS 2 / SENIORS / -68 KG
1. BASIR SAFDARI  SWEDEN, Pancrase Gym
2. ABRAHAM GHEBREHIWET  SWEDEN, Vasa Pretorian 
3CHRISTIAN NIEMONEN  SWEDEN, Nova MMA 
3. MOHEB AZIZI  SWEDEN, Stockholm kickboxning

MEN +18 YR / CLASS 2 / SENIORS / -72 KG 
1. OLIVER BACKMAN  SWEDEN, Akademi Nord Idrottsförening
2. CHRISTIAN HANSEN  SWEDEN, Pancrase Shootfighting Sällskap
3. MARTIN KARLSSON  SWEDEN, Fightclub Freestyle Stockholm
3. CHRISTOFFER BERGMAN  SWEDEN, Västerås Fight Club

MEN +18 YR / CLASS 2 / SENIORS / -76 KG
1. PATRIK STERN  SWEDEN, Stockholm kickboxning
2. DAVID GARDTMAN  SWEDEN, Elite Thaiboxning Trollhättan
3. DAVID EIDE  SWEDEN, Elite Thaiboxning Trollhättan
3. ANDREAS DYNESIUS  SWEDEN, Borlänge kampsportförening

MEN +18 YR / CLASS 2 / SENIORS / -82 KG 
1. HUGO NILSSON  SWEDEN, Föreningen Star MMA Piteå
2. DENNIS KRUSELL  SWEDEN, Västerås Fight Club
3. CHRISTOPHER HERRON  SWEDEN, Pancrase Shootfighting Sällskap

MEN +18 YR / CLASS 2 / SENIORS / -88 KG
1.SIMON SALIBA  SWEDEN, Stockholm kickboxning
2. DANIEL HAMMARSTRAND  SWEDEN, Borlänge kampsportförening
3.MATHIAS GUSS  SWEDEN, Fagersta Kickboxnings Klubb
3. VIKTOR RÖNTYNEN  SWEDEN, Nova MMA Idrottsförening

MEN +18 YR / CLASS 2 / SENIORS / +98 KG
1. ANDREAS STENHAMMAR HOLM  SWEDEN, Fightclub Freestyle Stockholm 
2. HENRIK SOLBERGER  SWEDEN, Stockholm Kickboxning
3. LINUS GYNNING  SWEDEN, Vasa Pretorian
3. PATRIC GREWELL  SWEDEN, Norrtälje MMA