BÄSTA KVINNLIGA FIGHTER APRIL 2013

 

- 56 Kg Klass 2

Josephine Roos Henricsson från Södermalms Shaolin

 

DAMER KLASS 1

 

-60 Kg

Guld Gabriella Backe Stockholms Kickboxning

Silver Jennie Perez Kitaku Full Contact

 

DAMER KLASS II

 

+70

Guld Emma Sundström Perrys Gym Uppsala

Silver Julia Marinkovic Choy Lee Fut Stockholm

 

-70 kg

Guld Sara Taoudi Olympia Kampsport

Silver Michelle Lindgren Olympia Kampsport

Brons Michaela Söderdahl Olympia kampsport

 

-65 kg

Guld Anna Amnéus Fight Club Stockholm

Silver Sara Nilsson Perrys Gym Uppsala

Brons Inga Kirsakmene Hi Fight Karateförening

Madelene Lassgård Ronin Do Sundbyberg

 

-60 kg

Guld Gabriella Ringblom Allstars

Silver Emma Laurisdotter Choy Lee Fut Stockholm

Brons Katarina Gunhammar Södermalms Shaolin

Tamara Trifunovic Stockholm Kickboxning

 

-56 kg

Guld Josephine Roos Henriksson Södermalms Shaolin

Silver Anna Granlund Perrys Gym Uppsala

Brons Mathilda Granqvist Fight Club Stockholm

Yvonne Förster Linköpings Klubb

 

DAMER JUNIOR 16-18 år

 

-65 kg

Guld Alexandra Högberg Tyresö Kampsport

Silver Ronja Ungman Tyresö Kampsport

Brons Alice Nilstadius Tyresö Kampsport

Eleonor Andersson Nyköping Kampsportklubb

 

-56 kg

Guld Josefin Lindgren Ronin Do

Silver Alma-Mia Ugarte Tyresö Kampsport

 

DAMER JUNIOR 14-16 år

 

 -56 Kg

Guld Anna Gulkhar Tyresö Kampsport

Silver Elin Öberg Combat Academy Täby


BÄSTA KLUBB APRIL 2013

Södermalms Shaolin 19 p

Fight Club Stockholm 13 p

Tyresö Kampsport 10 p

Olympia Kampsportcenter 10 p

Perrys Gym Uppsala 9 p

Allstars 7 p

Visby Karateklubb 5 p

Linköpings budoklubb 4 p

Stockholm Kickboxning 4 p

Stockholm Muay Thai 3 P

Silverstadens KampsportCenter 3 p

Team East Kalmar 3 p

Västerås Kampsportcenter 3 p

Sanshin Kan Karateklubb 3 p

Ronin Do 3 p

JSK Kickboxning TKD 3 p

Combat Academy Täby 2 p

Choy Lee Fut Stockholm 2 p

Nyköping Kampsportsklubb 2 p

Borlänge Kampsportsklubb 2 p

Väsby Muay Thai 1 p

Linköpings Kampsportsklubb 1 p

 

 

 

BÄSTE MANLIGE FIGHTER APRIL 2013

 

-68 Kg Klass 2

Rasmus Wicklund Södermalms Shaolin

 

HERRAR KLASS I

+ 98 kg

Guld Tony Miocic Södermalms Shaolin
Silver Oskar Samuelsson Wisby Karateklubb 

 

 -88 kg

Guld Jonathan Westin
Silver Dennis Georgsson Allstars
Brons Robin Larsson Eskilstuna Wing Chun

 

 -68 kg

Guld Alexander Jansson Silverstadens Kampsportcenter
Silver Mathias Carlsson Linköpings Budoklubb

 

HERRAR KLASS 2

+98 kg

Guld Abdel Aziz Bouzham Tyresö Kampsport

Silver Jonas Falkenstrand Södermalms Shaolin

 

-98 kg

Guld Johnny Wallermo Olympia Kampsport

Silver Jonas Wiklund Wäsby Muay Thai

Brons Fredrik Lindström Bålsta Dojo, Samuel Holm Olympia Kampsport

 

-88 kg

Guld Tor Sohlström Team East Kalmar

Silver Martin Eriksson Perrys Gym

Brons Joakim Lidfeldt Slagskeppet

Patrik Lindberg Silverstadens Kampsportsklubb

 

-82 kg

Guld Jessie Stachowicz Södermalms Shaolin

Silver Robin Alteros Combat Academy

Brons Eddie Nikraftar JSK Kickboxning TKD

Zainoul Högberg Nyköpings Kampsportsklubb

 

-76 kg

Guld Pelle Ramstedt Perrys Gym

Silver Anders Eklund Borlänge Kampsportsklubb

Brons Mattias Hellström Choy Lee Fut

Martin Persson Eskistuna Kickboxning

 

-72 kg

Guld Anton Kerschbaumer Södermalms Shaolin

Silver Mikael Adenås JSK

Brons Benji Berhe Södermalms Shaolin

Joakim Apelholm Bålsta Dojo

 

-68 kg

Guld Rasmus Wicklund Södermalms Shaolin

Silver Johan Svedberg Svea Muay Thai

 

-64 kg

Guld Wilson Terrazas Fight Club Stockholm

Silver Tung Nikkilä Nyköpings Kampsportsklubb

Brons Kim Röcklinger Västerås kampsportcenter

Somsak Chunkasem Wäsby Muay Thai

 

-60 kg

Guld Christer Magnusson Södermalms Shaolin

Silver Andreas Mikaelsson Borlänge Kamsportsklubb

 

HERRAR JUNIOR 16-18 år

-82 kg

Guld Andreas Sundin Wisby karateklubb

Silver Niclas Hasselstrand Nyköpings Kampsportsklubb

 

-76 kg

Guld Damian Serocki Fight Club Stockholm

Silver Kevin De Oliviera Tyresö kampsport

 

-72 Kg

Guld Mustafa Yousefi Eskistuna kickboxning

Silver Damian Domanus Fight Club Stockholm

Brons Vincent Vargas Löfstedt Stockholm Boxingcenter

Kasper Tengroth Landqvist Nyköpings Kampsportsklubb

  

-64 kg

Guld Alexander Livholts Olympia Kampsport

Silver Emil Andersson Linköping kampsport

Brons Tim Fahlstedt Wisby Karateklubb 

 

-60 kg

Guld Lucas Bokelius Sanshin Kan Karateklubb

Silver Sebastian Satre Combat Academy Täby

Brons Fadi Asfar Telge Kampsport

Didrik Sedell Södermalms Shaolin

 

HERRAR JUNIOR 14-16 år

-76 kg

Guld Byron Torres Linköpings Budoklubb

Silver Timothy Danielsson Tyresö kampsport

 

-68 kg

Guld Johan Wiseby Västerås Kampsportcenter

Silver Ceasar Brecivic Wisby Karateklubb

Brons Victor Finessi Södermalms Shaolin

-56 kg
Guld Kevin Mickelsson Stockholm Muay Thai
Silver Gabriel Tutak Stockholm Kickboxning