BÄSTA KVINNLIGA FIGHTER NOVEMBER 2013

 - 60 Kg Klass 2
Dalia Ali, Olympia Kampsport


DAMER KLASS 1

 -60 Kg
Guld Gabriella Ringblom, Haga Kampsportsförening
Silver Minde Wistedt, Södermalms Shaolin


 DAMER KLASS II

+70
Guld Emma Sundström Perrys Gym Uppsala
Silver Katarina Nyström, Perrys gym Uppsala


-70 kg
Guld Elisabeth Jonsved, Södermalms Shaolin
Silver Marie Blomqvist, Södermalms Shaolin


-65 kg
Guld Inga Kirsakmene, Morris Kampsportsförening
Silver Sara Nilsson, Perrys gym


-60 kg
Guld Dalia Ali, Olympia Kampsport
Silver Jana Sabanova, Fight Club Stockholm
Brons Andrea Engstrandh, Team Escalate
Jennie Pérez, Kitaku Full Contakt


-56 kg
Guld Rosa Jorunn Danielsdottir, Fight Club Stockholm
Silver Agneta Sareståhl, Wasa Kampsport-Center
Brons Katarina Gunnhammar, Södermlams Shaolin
Ezter Modin, Perrys Gym Uppsala

-52 kg
Guld Matilda Lundqvist, Fight Club Stockholm
Silver Michelle Rubin, Allstars



DAMER JUNIOR 16-18 år

-67 kg (catch)
Guld Josefin Nordberg, Varbergs Thaiboxningsklubb
Silver Anna Tyburski, Sanshin Kan Karateklubb


-56 kg
Guld Elin Öberg, Combat Ackademy Täby
Silver Fanny Kaiser, Wasa Kampsport-Center


 
DAMER JUNIOR 14-16 år


-60 Kg
Guld Mica Brorsson, Södermalms Shaolin
Silver Cornelia Backlund, Västerås Kampsportscenter



BÄSTA KLUBB NOVEMBER 2013

Södermalms Shaolin 35 p

Fight Club Stockholm 20 p

Olympia Kampsport 17 p

Wasa Kampsport-Center 15 p

Varbergs Thaiboxningsklubb 12 p

Perrys Gym Uppsala 11 p

Combat Academy Täby 8 p

Västerås Kampsportcenter 8 p

Allstars 7 p

Carlos Kickboxning 7 p

Eskilstuna Wing Chun 7 p                                    

Sanshin Kan Karateklubb 7 p                                 
                                                                         
Svea Muay Thai 6 p

Borlänge Kampsport 5 p

Kitaku Full Contact 5 p                                         

Rönninge Salem Kampsport 5 p                            
                                                                         
Skellefteå Kickboxning 5 p

Kenpo Zen-Li Thai 4 p

MMA Eskilstuna 4 p                                              

Song-gye Taekwondo 4 p

BK Tiger 3 p

Haga Kampsportsförening 3 p

Morris Kampsportsförening 3 p

Hi-Fight Karateförening 2 p

Piteå Karateklubb 2 p

Team Escalate 2 p

Amar Free Style School 1 p

Bersek MMA 1 p

IF Stockholm Kampsport 1 p

Stockholm Boxing Cen
ter IF 1 p

BÄSTE MANLIGE FIGHTER NOVEMBER 2013

-64 & -68 Kg Klass 1
Nils Widlund, Södermalms Shaolin


HERRAR KLASS I

+ 98 kg
Guld Johnny Wallermo, Olympia Kampsport
Silver André Gustafsson, Eskilstuna Wing Chun 

-88 kg
Guld Robin Larsson, Eskilstuna Wing Chun 
Silver Dennis Georgsson, Allstars

-82 kg
Guld Jim Åberg, BK Tiger
Silver Viktor Gricjus, Rönninge Salem Kampsport
Brons Sean Peltier, Wasa Kampsport-Center

-76 kg
Guld Oliver Enkamp, Allstars
Silver Ishak Kilic, Wasa Kampsport-Center

-72 kg
Guld Houssein Khodr, Södermalms Shaolin
Silver Thomas Bodfeldt, Wasa Kampsprt-Center
Brons Alexander Haynes, Combat Academy Täby

-68 kg
Guld Nils Widlund, Södermalms Shaolin
Silver Oscar Borninger, Combat Academy Täby

- 64 kg
Guld Nils Widlund, Södermalms Shaolin
Silver Wilson Tevrazas, Fight Club Stockholm



HERRAR KLASS 2

+98 kg
Guld Stefan Grönquist, Olympia Kampsport
Silver Mehmet Bilic, Hi-Fight Karateförening
Brons Fredrik Moreira Carlos Kickboxning
Robin Lundmark Piteå Karateklubb


-98 kg
Guld Martin Eriksson, Perrys gym Uppsala
Silver Ljubisa Paras, Carlos Kickboxning
Brons Oskar Samuelsson, Sanshin Kan Karateklubb
Mark Fuller, Bersek MMA

-88 kg
Guld Ali Quraishi, Svea Muay Thai
Silver Ricky Jönsson, Kenpo Zen-Li-Thai
Brons Karl Gustaf Westman, Song-gye Taekwondo
Peter Stenlund, Combat Academy Täby


 -82 kg
Guld Daniel Sheibani, Södermalms Shaolin
Silver Sune Wennberg, Eskilstuna Wing Chun 
Brons Simon Isak, Wasa Kampsport-Center
Carl Axemo, IF Stockholm Kampsport 


 -76 kg
Guld Oskar Karlström Biller, MMA Eskilstuna
Silver Karol Lysiak, Olympia Kampsport 
Brons Linus Forsberg, Team Escalate
Anton Henriksson, Borlänge Kampsport



-72 kg
Guld Damian Serocki, Fight Club Stockholm
Silver Benji Behre, Södermalms Shaolin
Brons Isak Bjärhall, Södermalms Shaolin
David Jenselius, Fight Club Stockholm


-68 kg
Guld Marcus Stenberg, Fight Club Stockholm
Silver Rasmus Wicklund, Södermalms Shaolin
Brons Henrik Pedersen, MMA Eskilstund
David Harg, Södermalms Shaolin

-64 kg
Guld David Luczak, Fight Club Stockholm
Silver Alexander Livholts, Olympia Kampsport
Brons Oliver Shin, Kenpo Zen-Li-Thai
Mikael Tonning, Kitaku Full Contakt


 -60 kg
Guld Andre Claure, Borlänge Kampsport
Silver Ilpo Wilkman, Song-gye Taekwondo
Brons Andreas Mikaelsson, Borlänge Kampsport


 
HERRAR JUNIOR 16-18 år

-82 kg
Guld Alexander Glemme, Varbergs Thaiboxningsklubb
Silver Marcus Nord Bergström, Olympia Kampsport


-76 kg
Guld Constantiono Nanga, Rönninge Salem Kampsport
Silver David Jack, Olympia Kampsport
Brons Andreas Wikström, Piteå Karateklubb
Abbe Pettersson, Wasa Kampsport-Center 


-68 kg
Guld Nizar Hamdi, Svea Muay Thai
Silver Hazrat Safdari, Skellefteå Kickboxning
Brons Alexander Wilkman, Song- gye Taekwondo
Andro Michahil, Combat Academy Täby



-64 kg
Guld Aset Mozaffari, Skellefteå Kickboxning 
Silver Whilliam Morujärvi, Västerås Kampsportscenter
Brons Jonatan Kelati, Wasa kampsport-Center
Douglas Ulfshagen, Kenpo Zen-Li-Thai  


-60 kg
Guld Filip Romenko, Wasa Kampsportscenter
Silver Johan Brandt, Varbergs Thaiboxningsklubb 
Brons Tim Fahlstedt, Sanshin Kan Karateklubb
Fabian Järphed, Stockholms Boxning Center IF 



- 56 kg
Guld Gean Karlo, Södermalms Shaolin
Silver Otis Huss, Södermalms Shaolin
Brons Zoran Milic, Västerås Kampsportcenter


 
HERRAR JUNIOR 14-16 år

-82 kg
Guld Alexander Heinänen, Kitaku Kampsportsklubb
Silver Jesper Bånghäll, Varbergs Thaiboxningsklubb
Brons Basset Hernandez, Amar Free Style School


-68 kg
Guld John Wiseby, Västerås Kampsportcenter
Silver Christoffer Moreira, Carlos Kickboxning

-64 kg
Guld Cesar Brecevic, Sanshin Kan Karateklubb
Silver Stefan Rasic, Carlos Kickboxning

-60 kg
Guld Philip Wermelin, Södermalms Shaolin
Silver Felix Bengtsson, Varbergs Thaiboxningsklubb