DAMER KLASS II

+70kg
Guld Marie Blomqvist, Södermalms Shaolin
Silver Stella Grimberg, Fight Club Stockholm

-65kg
Guld Jonna Söderström, Borlänge Kampsport
Silver Ronja Ungman, Tyresö Kampsport
Brons Prathiba Premananthan, Wasa Kampsport-Center
Brnos Aila Nilsson, Kenpo Zen Li Thai

-60kg
Guld Emma Syring, Fight Club Stockholm
Slver Eva-My Persson, Östermalm Judo och Kampsportsklubb
Brons Therese Marteleur, JSK Kickboxning
Brons Anna Tyburski, Team Sanshin (Visby Karateklubb)

-56kg
Guld Frida Lindberg, SilverStadens Kampsportscenter
Silver Alma-Mia Ugarte, Tyresö Fight Center
Brons Lina Lindgren, Skellefteå Kickboxningsklubb
Brons Helena Forsell, Skellefteå Kickboxningsklubb


BÄSTA KLUBB NOVEMBER 2014
Guld 3 poäng, Silver 2 poäng, Brons 1 poäng

24 poäng - Södermalms Shaolin  
17 poäng - Fight Club Stockholm     
11 poäng - Wasa Kampsport-Center    
7 poäng - Skellefteå Kickboxningsklubb    
7 poäng - Telge Kampsport    
6 poäng - SilverStadens Kampsportscenter     
5 poäng - Carlos Kickboxning    
5 poäng - Rönninge Salem Kampsportsklubb    
4 poäng - Choy Lee Fut Kung Fu Stockholm     
4 poäng - Combat Academy IF Täby   
4 poäng - Tyresö Fight Center 
4 poäng - Tyresö Kampsport   
4 poäng - Västerås Fight Club    
3 poäng - Borlänge Kampsport           
3 poäng - Nova MMA    
3 poäng - Pancrase
3 poäng - Storm MMA
2 poäng - Amar Free Style School         
2 poäng - Team Sanshin (Visby Karateklubb)   
2 poäng - Östermalms Judo och kampsportsklubb    
1 poäng - Allstars   
1 poäng - JSK Kickboxning  
1 poäng - Kenpo Zen Li Thai   
1 poäng - Stockholm Muay Thai   


 


BÄSTE MANLIGE FIGHTER NOVEMBER 2014  

- 72 Kg Klass II
Gabriel Celsi,  Fight Club Stockholm

HERRAR KLASS 1

-82kg

Guld Daniel Sheibani, Södermalms Shaolin
Silver Tobias Seger, Nova MMA
Brons Ishak Kilic, Wasa Kampsport-Center

-72kg
Guld Hussein Khodr, Södermalms Shaolin
Silver Oscar Borninger, Combat Academy IF Täby

HERRAR KLASS II

-98kg
Guld Andrés Dougnac, Södermalms Shaolin
Silver Patrik Lindberg, SilverStadens Kampsportscenter
Brons Linus Andersson, SilverStadens Kampsportscenter
Mattias Bucht, Rönning Salem Kampsportsklubb

-88kg
Guld Maximo Andersson, Södermalms Shaolin
Silver Edgar Enblom, Tyresö Fight Center
Brons Viktor Stövander, Fight Club Stockholm
Brons Samuel Lindqvist, Skellefteå Kickboxningsklubb

-82kg
Guld Patrik Fröjd, Västerås Fight Club
Silver Henrik Jakobsson, Combat Academy IF Täby
Brons Ahmet Gül, Carlos Kickboxning
Brons Daniel Kafle, Fight Club Stockholm

-76kg
Guld Isak Tens, Fight Club Stockholm
Silver Mohammed Ali Khodr, Södermalms Shaolin
Brons Elias Perez, Carlos Kickboxning
Brons Zakaria Larsson, Telge Kampsport

-72kg
Guld Gabriel Celsi, Fight Club Stockholm
Silver David Harg, Södermalms Shaolin
Brons Mojtaba Yousefzehi, Västerås Fight Club
Brons Andreas Sweström, Nova MMA

-68kg
Guld Ali Saberi, Södermalms Shaolin
Silver Benji Berhe, Södermalms Shaolin
Brons Sasa Dimitrijevic, Fight Club Stockholm
Brons Isac Anjou Hebbel, Telge Kampsport

HERRAR JUNIORER 16-18 år  

-88kg
Guld Danillo Precious, Wasa Kampsport-Center
Silver Daniel Heikkilä, Choy Lee Fut Kungfu Stockholm

-76kg
Guld Vincent Vargas Löfstedt, Pancrase
Silver Jack Ekström, Tyresö Kampsport
Brons Sarwan Salam, Carlos Kickboxning
Brons John Wiseby, Allstars

-72kg
Guld Niklas Olsson, Telge Kampsport
Silver Mustafa Paikar, Choy Lee Fut Kungfu Stockholm

-68kg
Guld Martin Sahlin, Rönning Salem Kampsportsklubb
Silver Asghar Ramezani, Skellefteå Kickboxningsklubb
Brons Adem Örgun, Stockholm Muaythai
Brons Shamsiddin Mahmudov, Rönning Salem Kampsportsklubb

-64kg
Guld Filip Romejko, Wasa Kampsport-Center
Silver Chingiz Näbiyev, Skellefteå Kickboxningsklubb
Brons Tim Fahlstedt, Team Sanshin (Visby Karateklubb)

-56kg
Guld William Rosenqvist, Fight Club Stockholm
Silver Kevin Kazembe, Carlos Kickboxning

HERRAR JUNIORER 14-16

-68kg
Guld Robin Mofalk, Storm MMA
Silver Lauri Gonzalez, Telge Kampsport

-64kg
Guld André Sandgren, Wasa Kampsport-Center
Silver Azim Ismailov Amar free style school