Resultat Allstyle Open 11 april 2015

Bästa Klubb: Fight Club Stockholm
Bästa Fighter: Benji Behre, Södermalms Shaolin, -68 klass 2


DAMER KLASS II

+70 Kg
Guld Ramadan Kapiamba Cilomba, Kyokushin-Kan Karate Sweden 
Silver Marie Blomqvist, Södermalms Shaolin

-65 Kg
Guld Aila Nilsson, Kenpo Zen Li Thai 
Silver Ida Eriksson, Olympia Kampsport

- 60 Kg
Guld Frida Lindberg, SilverStadens Kampsportscenter
Silver Beatrice Danneby,SilverStadens Kampsportscenter
Brons Louise Olsson, Nacka Dojo
Brons Nadja Liljekvist, Wasa Kampsport-Center

DAMER UNGDOM 14-16 år 
-60 Kg
Guld Ki Pasanen, Oyama Karate Kai Solna 
Silver Tilda Gunarsson, Tyresö Kampsport

-52 Kg
Guld Freja Kågström, Fight Club Stockholm
Silver Ebba Stagenbäck, Rönninge Salem Kampsportsklubb 




BÄSTA KLUBB

Fight Club Stockholm  

Södermalms Shaolin  

Wasa Kampsport-Center  

Rönninge Salem Kampsportsklubb 

Tyresö Kampsport  

Kyukoshin-Kan Karate Sweden  

Olympia Kampsportcenter 

Telge Kampsport  

Västerås Fight Club  

Team Sanshin  

SilverStadens Kampsportscenter 

Kenpo Zen-li-thai  

Borlänge Kampsport  

Fryshuset Taekwondo 

Oyama Karate Kai Solna 

Amar Free Style School  

Carlos Kickboxning  

Berserk  MMA  

Bålsta Dojo  

Nacka Dojo  







 


HERRAR KLASS 1

-76kg
Guld Shahbulat Miserbiev, Fryshuset Taekwondo
Silver Abraham Pettersson, Wasa Kampsport-Center

-72kg
Guld Nils Widlund, Södermalms Shaolin
Silver Thomas Bodfeldt, Wasa Kampsport-Center

HERRAR KLASS II

-98kg
Guld Mattias Bucht, Rönning Salem Kampsportsklubb
Silver Andreas Sundin, Team Sanshin

-88kg
Guld Pavlo Golovanchuk, Fight Club Stockholm
Silver Joakim Strömberg, Rönninge Salem Kampsportsklubb

-82kg
Guld Mattias Högstedt, Kyokushin-Kan Karate Sweden
Silver Daniel Kafle, Fight Club Stockholm
Brons Filipe Rosales, Carlos Kickboxning
Brons Magnus Kemppi, Telge Kampsport

-76kg
Guld Patrik Fröjd, Västerås Fight Club
Silver Fredrik Lif,  Södermalms Shaolin
Brons Håkan Dackefjord, Södermalms Shaolin
Brons Salman Iqbal, Fight Club Stockholm

-72kg
Guld Gabriel Celsi, Fight Club Stockholm
Silver James Morlay, Tyresö Kampsport
Brons Per Sundqvist, Kyokushin-Kan Karate Sweden
Brons benjamin Lagerbäck, Kenpo Zen Li Thai

-68kg
Guld  Benji Berhe, Södermalms Shaolin
Silver Ali Saberi, Södermalms Shaolin
Brons Freddy Gonzalez, Wasa Kampsport-Center
Brons Isac Anjou Hebbel, Telge Kampsport

-64 Kg
Guld Olof Lövgren, Fight Club Stockholm
Silver Tim Fahlstedt, Team Sanshin
Brons Victor Svensson, Bålsta Dojo
Brons Rickard Ahlen, Berserk MMA

-60 Kg
Guld Andreas Mikaelsson, Borlänge Kampsport
Silver Ruben Dario Nilsson, Amar Free School

HERRAR JUNIORER 16-18 år  

-76kg
Guld Ahmed Hamad, Olympia kampsportcenter
Silver William Öhman, Team Sanshin
Brons Sarwan Salam, Carlos kickboxning

-72kg
Guld Niklas Olsson, Telge Kampsport
Silver Mojtaba Ali, Västerås Fight Club
Brons Rasmus Medin, Västerås Fight Club

-60 Kg
Guld Max Jansson, Tyersö Kampsport
Silver Bater Bek, Västerås Fight Club

-56kg
Guld Marcus Paulsson, Rönninge Salem Kampsportsklubb
Silver Max Jansson, Tyresö Kampsport

HERRAR UNGDOM 14-16

-76 Kg
Guld André Sandgren, Wasa Kampsport-Center
Silver Kristian Shawai, Telge Kampsport

-68kg
Guld Aman Kelati, Wasa Kampsport-Center
Silver Gino Wallermo, Olympia Kampsportcenter