Resultat Allstyle Open 28 november 2015


Bästa Klubb: Fight Club Stockholm
Bästa Fighter: André Sandgren, Wasa Kampsport-Center Juniorer 16-18 år -72 Kg

 


DAMER KLASS 1 

-60 Kg
Guld Frida Lindberg, SilverStadens Kampsportscenter
Silver Katarina Gunnhammar, Södermalms Shaolin


DAMER KLASS II

-65 Kg
Guld Jeanette Thunström, Södermalms Shaolin
Silver Malin Ciftci , Silverstadens Kampsportcenter

-60 Kg
Guld Prathibha Premanantham, Wasa Kampsport-Center
Silver Cecilia Lenk, Södermalms Shaolin


-56 Kg 
Guld Denise Baath Lundmark, Bålsta Dojo 
Silver Jenny Westin,  M.A Kickboxningsförening 
Brons Selma Mehinovic, Telge Kampsport


DAMER UNGDOM 14-16 år 

-52 Kg
Guld Freja Kågström, Fight Club Stockholm
Silver Isabelle Karlsson, Nacka Kyokushin Karate



BÄSTA KLUBB ( 13-i topp)

Fight Club Stockholm                           18 poäng

Södermalms Shaolin                              17 poäng

Wasa Kampsport-Center                      14 poäng

Västerås Fight Club                              12 poäng

Berserk MMA                                         9 poäng

Borlänge Kampsport                              9 poäng

Kampsporthuset Ale                               7 poäng

Kalvhagen Stockholm                             7 poäng

Team East Kalmar                                  5 poäng

Carlos Kempo Karate                            5 poäng

Silverstadens Kampsportcenter            5 poäng

M.A Kickboxningsförening                    5 poäng

Tyresö Fight Center                               5 poäng


HERRAR KLASS I  

-88 Kg
Guld Sebastian  Espe, Kampsportshuset Ale 
Silver Ljubisa Parras,  Carlos Kempo Karate

-76 Kg
Guld Damian Serocki, Fight Club Stockholm  
Silver Patrik Fröjd, VästeråsFightClub

 
-72 kg
Guld Alex Dudnik, Fight Club Stockholm  
Silver Romain Schwab, Kalvhagen Stockholm


-68
Guld Filip Romejko, Wasa Kampsport-Center   
Silver Eric Engström, Team East Kalmar 

HERRAR KLASS II

-98
Guld Elia Elia,  Berserk MMA 
Silver Patrik Schaubach, Tyresö Fightcenter 
Brons Cristian Soto, Tyresö Fightcenter 

-88
Guld Pavlo Golovanchuk, Fight Club Stockholm
Silver Maximo Andersson, Södermalms Shaolin
Brons Fady Elshamy, Kalvhagen Stockholm
Brons Precious Danilo, Wasa Kampsport-Center

- 82 Kg
Guld Sebastian Berggren,  Svea Muay Thai 
Silver Stefan Nilsson, Wasa Kampsport-Center
Brons Daniel Åkerlund, Södermalms Shaolin
Brons  Joakim Lidfeldt, Slagskeppet

-76 Kg
Guld Anton Henriksson,  Borlänge Kampsport 
Silver Thomas Morén, Borlänge Kampsport
Brons Jonas Ericsson, Fight Club Stockholm 
Brons Niklas Björklund,  Berserk MMA

-72 Kg
Guld Erik Johansson, Berserk MMA 
Silver Piotr Borge, Berserk MMA
Brons Alexander Gello, Nyköpings Kampsportsklubb 
Brons Roman Zadorozhnyy, Olympia Kampsportscenter

-68 Kg
Guld Jakob Lycken, Kalvhagen Stockholm   
Silver Hampus Wendel, Team East Kalmar 
Brons Jan Petersson, Olympia Kampsportscenter
Brons John Strömberg, Olympia Kampsportscenter

-64 Kg
Guld Olof Löfgren, Fight Club Stockholm  
Silver Darren Cooper,  Fight Club Stockholm
Brons Didrik Sedell, Södermalms Shaolin
Brons Ridha Huseein, Kitaku FC  

-60 Kg
Guld Kevin Kazembe,  Carlos Kempo Karate  
Silver Stefan Björk, Borlänge kampsport

HERRAR JUNIORER 16-18 år

-76 Kg
Guld Noah Ade, Södermalms Shaolin
Silver Jonathan Hernandez Shamson, Tyresö Fight Center
Brons Mohamed Hamid,  M.A. Kickboxningsförening
Brons Daniel Heikkilä, Choy Lee Fut 

-72 Kg
GuldAndré Sandgren, Wasa Kampsport-Center  
Silver Rasmus Medin, Västerås Fight Club
Brons Sukru Kaya, M.A Kickboxningsförening 


-68 Kg
Guld Johan Ahlmark, Visby Karateklubb 
Silver Yoset Shahidi,  Carlos Kempo Karate
Brons Alexander Lööf, Västerås Fight Club


-64 Kg
Guld Ali Majid, Västerås Fight Club  
Silver Rohullah Rajabi, Kampsportshuset Ale


-60 Kg
Guld Bater Bek, Västerås Fight Club   
Silver Povilas Keniausis, Vallentuna Kyokushin Karate if

-56 Kg
Guld Mohammed Khodayar , Team East Kalmar
Silver Daniel Abdinur Lusuf, Wasa Kampsport-Center


HERRAR JUNIORER 14-16 år

-64 Kg
Guld Issa Khodr, Södermalms Shaolin
Silver Jonathan Hakso, Kampsportshuset Ale
Brons Harald Scherr, Kalvhagen Stockholm  
Brons Samir Valizada, Kitaku FC 

- 56 Kg
Guld Alexander Blümel,  RoninDO
Silver Naeem Hakeem Majeed AL-khamees, Västerås Fight Club 
  



Guld
S


placerat bibendum, dui pede condimentum odio, ac blandit ante orci ut diam.