Resultat Allstyle Open 9 april 2016

Bästa klubb: Södermalms Shaolin Förening
Bästa fighter dam: Katarina Stendahl
Bästa fighter herr: Nils Widlund
34 klubbar & 128 deltagare

Damer Klass 1
-65 kg
1.Martina Ruuth Allstars
2. Hanna Pekola Combat Academy IF Täby


Damer Klass 2 
-56 kg
1. Cornelia Estemar Allstars
2. Denice Baath Lundmark Bålsta Dojo IF
3. Felicia Estemar Allstars

-60 kg
1. Katarina Stendahl Wasa Kickboxning / TDK Klubb
2. Magdalena Heinonen Västerås Fight Club
3. Julia Saviluoto Västerås Fight Club

-65 kg
1. Jeanette Thunström Södermalms Shaolin Förening
2. Malin Ciftci IFSilverstadens Kampsportcenter
3. Roisin O’ Reilly Fight Club Stockholm
3. Elisabet Giansanti Dalarnas muay thai

+70 kg
1. Christelle Niva Pancrase Shootfighting Sällskap
2. Cecilia Nilsson Dalarnas muay thai
3. Aliénor Edström Bourdeau Song-gye taekwondo
3. Anna Jonsson Västerås Fight Club



Bästa Klubb
1) 34 Poäng - Södermalms Shaolin Förening
2) 30 Poäng - Wasa Kickboxning / TDK Klubb
3) 25 Poäng - Pancrase Shootfighting Sällskap
4) 19 Poäng - REI Kampsport Botkyrka
5) 17 Poäng - Västerås Fight Club


 

s,

pur
us nec placerat bibendum, dui pede condimentum odio, ac blandit ante orci ut diam.

Herrar Klass 1 
–68 kg
1. Nils Widlund Södermalms Shaolin Förening
2. Meysam Dolati Pancrase Sweden
3. Eric Engström Team East Tkd Klubb Kalmar

-72 kg
1. Thomas Bodfält Wasa Kickboxning / TDK Klubb
2. David Harg Södermalms Shaolin Förening
3. Tobias Bohlin Sandviken Budo & kampsportsklubb
3. Niclas Pedersen Nova MMA Idrottsförening

–82 kg
1. Arte Chernin Olympia Kampsportförening
2. Dennis Georgsson Allstars
3. Daniel Ångnell Allstars

-88 kg
1. Daniel Sheibani Södermalms Shaolin Förening
2. Pavlo Golovanchuk Fightclub Freestyle Stockholm IF


Herrar Klass 2 
-56 kg
1. Lincoln Reyes Dalarnas Muay thai
2. Kevin Kazembe Carlos Kempo Karate I.F.

-60 kg
1.Toral Agaev NPO Stockholm Kyokushin-Kan karate och kick/thaiboxningsklubb
2. Onur Eker REI Kampsport Botkyrka

-64 kg
1. Sasa Dimitrijevic Dalarnas Muay Thai
2. Jawad Hussaini Hilti Uppsala
3. Darron Cooper Fightclub Freestyle Stockholm IF
3. Ridha Huseein Kitaku Full Contact Kampsportsklubb

-68 kg
1. Abraham Ghebrehiwet Wasa Kickboxning / TDK Klubb
1. Nader Idris Eskilstuna Wing Sjung
2. Hassane Tayeh Stockholms Wushu Institute IF
3. Jacob Heden Malm Pancrase Sweden


-72 kg
1. Andreas Holmgren Nova MMA Idrottsförening
2. Eric Johansson Berserk MMA förening
3. Dilshod Sultanov Fightclub Freestyle Stockholm IF
3. Tomas Morén Borlänge kampsportförening

-76 kg
1. Daniel Sandgren Wasa Kickboxning / TDK Klubb
2. Felix Samuelsson Tyresö Kampsport Klubb
3. Hasan Kargin REI Kampsport Botkyrka
3. Abdigani Abdi REI Kampsport Botkyrka

-82 kg
1. Wiktor Lindström Södermalms Shaolin Förening
2. Dennis Fasth Bålsta Dojo IF
3. Nicklas Sjutti RönningeSalem Kampsportsklubb – RSK
3. Christoffer Söderberg Mora Muay thai

-88 kg
1. Vilmer Knutsson Pancrase Sweden
2. Patrik Jägmo Södermalms Shaolin Förening
3. Kim Packalén Sandviken Budo & kampsportsklubb
3. Robin Billing Västerås Fight Club

-98 kg
1. Patrik Lindberg IFSilverstadens Kampsportcenter
2. Johan Hillervik Song-Gye taekwondo


Herrar juniorer 16 -18 år
 

-56 kg
1. Daniel Abdinur Iusuf Wasa Kickboxning / TDK Klubb
2. Mohamed Khodajar Team East Tkd Klubb Kalmar
3. Xycah Husan Makkamgaeb Carlos Kempo Karate I.F.

-60 kg
1. Bater Bek Västerås Fight Club
2. Amir Hourie REI Kampsport Botkyrka

-64 kg
1. Ahmed Hashim REI Kampsport Botkyrka
2. Xacah Hasan Makkamgaeb Carlos Kempo Karate I.F.
3. Rahmat Rezai Hilti Uppsala
3. Szymon Rodak Hilti Uppsala

-68 kg
1. Cesar Brecevic Pancrase Sweden
2. Thomas Radecky Hilti Uppsala
3. Samir Valizada Kitaku Full Contact Kampsportsklubb
3. Martin Karlsson Pancrase Shootfighting Sällskap

-72 kg
1. Andre Sandgren Wasa Kickboxning / TDK Klubb
2. Karol Sulewski Fagersta Kickboxnings Klubb
3. Görkem Öztürk REI Kampsport Botkyrka
3. Filip Nordkvist Sandviken Budo & kampsportsklubb

-76 kg
1. Noah Ade Södermalms Shaolin Förening
2. John Wiseby Västerås Fight Club
3. Billy Andersson Rönninge Salem Kampsportsklubb – RSK

-82 kg
1. Casper Mineur Pancrase Sweden
2. Jack Ekström Tyresö Kampsport Klubb
3. Hampus Huldén Combat Academy IF Täby


Pojkar 14 -16 år 

-56 kg
1. Cornelis Lundgren Fightclub Freestyle Stockholm IF
2. Naeem Hakeem Västerås Fight Club

-60 kg 
1. Malek Zihaoui Fightclub Freestyle Stockholm IF
2. Mohammad Ali Sasani StockholmsWushu Institut IF

-64 kg 
1. David Stattin Telge Kampsport klubb
2. Issa Khodr Södermalms Shaolin Förening

-68 kg  
1. Mohamed Cherif REI Kampsport Botkyrka
2. Sardar Yuldashev Carlos Kempo Karate I.F.