Resultat Allstyle Open 13 maj 2017

Bästa Fighter Herr - ANDREAS STENHAMMAR HOLM  SWEDEN, Fightclub Freestyle Stockholm IF
Bästa Fighter Dam - ELIN ÖBERG  SWEDEN, Combat Academy IF Täby

Bästa Klubb  - Södermalms Shaolin Förening
31 klubbar - 108 deltagare - 88 matcher

27 klubbar - 124 deltagare - 94 matcher Donec mattis, purus nec placerat bibendum, dui pede condimentum odio, ac blandit ante orci ut diam.

WOMEN +18 YR / CLASS 1 / SENIORS / -60 KG
Guld - ELIN ÖBERG, Combat Academy IF Täby
Silver - KATARINA STENDAHL, Wasa Kickboxning / TDK Klubb

WOMEN +18 YR / CLASS 1 / SENIORS / +70 KG
Guld - METTE-MARIE NIELSEN, NPO Stockholm Kyokushin-Kan karate och kick/thaiboxningsklubb
Silver - STEPHANIE KAUP, Föreningen Malavé Do Stockholm
Brons - ANAHI HERNANDEZ, Pancrase Shootfighting Sällskap
             JELIZAVETA MALYSJEVA, Original fight club


WOMEN +18 YR / CLASS 2 / SENIORS / -56 KG
Guld - DENICE BAATH LUNDMARK, Bålsta Dojo IF
Silver - ALLINE TORQUATO, Stockholm kickboxning
Brons - LOVA KLOCKLJUNG, Västerås Fight Club

WOMEN +18 YR / CLASS 2 / SENIORS / -60 KG
Guld - EMMA SYRING, Fightclub Freestyle Stockholm IF
Silver - MIRANDA ÅBERG, Fightclub Freestyle Stockholm IF
Brons - CECILIA BROMAN, Pancrase Shootfighting Sällskap

WOMEN +18 YR / CLASS 2 / SENIORS / -65 KG
Guld - EMELIE SEIDEN, Original fight club
Silver - SINIKKA ROIKONEN, Finnish Sanda Federation

​​​​​​​JUNIORER

BOYS 16-18 YR / CLASS 2 / JUNIORS / -52 KG

Guld - SEAN POSSIDONIO, Södermalms Shaolin Förening

BOYS 16-18 YR / CLASS 2 / JUNIORS / -56 KG
Guld - LINUS KLEVENSKOG, RönningeSalem Kampsportsklubb – RSK
Silver - SHOAIB FEIZI , Combat Academy IF Täby
Brons - SEDAR AL ASKARI, Nova MMA Idrottsförening

BOYS 16-18 YR / CLASS 2 / JUNIORS / -60 KG​​​​​​​
Guld - JAMIL JAMIL, Västerås Fight Club
Silver - CASPER VON WALDEN, Dynamix Köping

BOYS 16-18 YR / CLASS 2 / JUNIORS / -64 KG​​​​​​​
Guld - MOHAMMAD HOSSEINI, IF Silverstadens Kampsportcenter
Silver - BILAL WAFE, RönningeSalem Kampsportsklubb – RSK
Brons - GHADER SHAFAI, Borlänge kampsportförening

BOYS 16-18 YR / CLASS 2 / JUNIORS / -68 KG​​​​​​​
Guld - ESMAT HAIDARI, Tkd föreningen Jeong Shim kwaan
Silver - ABDULLAH KHAMEES, Nova MMA Idrottsförening
Brons - MOJTABA HOSSEINI, IF Silverstadens Kampsportcenter
Brons - WILLIAM NURMELA, Telge Kampsport klubb

BOYS 16-18 YR / CLASS 2 / JUNIORS / -72 KG​​​​​​​
Guld - PHILIP WERMELIN, Södermalms Shaolin Förening
Silver - GABRIEL GILGEN, Nova MMA Idrottsförening

BOYS 16-18 YR / CLASS 2 / JUNIORS / -76 KG​​​​​​
Guld - WAHID RAHIMI, Combat Academy IF Täby
Silver - GHANI IBRAHIMI, Borlänge kampsportförening
Brons - MUHAMMAD NAQIE, Borlänge kampsportförening​

BOYS 14-16 YR / CLASS 2 / JUNIORS / -56 KG​​​​​​​
Guld - MORAD MUHYADDIN, Pancrase Shootfighting Sällskap
Silver - ELMER HED, Telge Kampsport klubb
Brons - ELVIN ODELHOLM, Södermalms Shaolin Förening

BOYS 14-16 YR / CLASS 2 / JUNIORS / -60 KG

Guld - SEBASTIAN WESTLING, Södermalms Shaolin Förening
Silver - MALIK LEWIS DIXON, Pancrase Shootfighting Sällskap
Brons - KARAN RAJA JAKHU, Tkd föreningen Jeong Shim kwaan​​​​​​​

BOYS 14-16 YR / CLASS 2 / JUNIORS / -72 KG​​​​​​​
Guld - LEANDRO HOLMSTRÖM CARRERE, Södermalms Shaolin Förening
Silver - MAKSYMILIAN SZYMANSKI, Tkd föreningen Jeong Shim kwaan
Brons - OLLE DANIELSSON, Hilti Uppsala
             DAVID STATTIN, Telge Kampsport klubb

GIRLS 14-16 YR / CLASS 2 / JUNIORS / -56 KG
Guld - NATHALIE FATHEJALALI, NPO Stockholm Kyokushin-Kan karate och kick/thaiboxningsklubb
Guld - ALVA GILLBERG, Södermalms Shaolin Förening
Silver - IDA NORDENMALM, RönningeSalem Kampsportsklubb – RSK
Silver - ALAA ANDERSSON, Ironman Gym Timrå




 c justo tempus leo. Donec mattis, purus nec placerat bibendum, dui pede condimentum odio, ac blandit ante orci ut diam.

MEN +18 YR / CLASS 1 / SENIORS / -64 KG
Guld - AMIR MALEKPOUR Pancrase Shootfighting Sällskap
Silver - BELKACEM AMJAHDI, Allstars

MEN +18 YR / CLASS 1 / SENIORS / -76 KG
Guld - HOUSSEIN KHODR, Södermalms Shaolin Förening
Silver - AHMAD HAMAD  SYRIA, Olympia Kampsportförening
Brons - ABRAHAM PETTERSSON, Wasa Kickboxning / TDK Klubb
             PATRIK FRÖJD , Västerås Fight Club

MEN +18 YR / CLASS 1 / SENIORS / -88 KG
Guld - PAVLO GOLOVANCHUK, Fightclub Freestyle Stockholm IF
Silver - MAXIMO ANDERSSON, Södermalms Shaolin Förening

MEN +18 YR / CLASS 2 / SENIORS / -64 KG
Guld - ZEKARIAS JEMAL, Fightclub Freestyle Stockholm IF
Silver - LUCAS LINDHEDEN, Akademi Nord Idrottsförening
Brons - LINCOLN REYES,  Original fight club
            PESHO ALALO, Nova MMA Idrottsförening

MEN +18 YR / CLASS 2 / SENIORS / -68 KG
Guld - VIKTOR DREVENLID, Bålsta Dojo IF
Silver - JOHN STRÖMBERG, Olympia Kampsportförening
Brons - TONY BLOMQVIST, Pancrase Shootfighting Sällskap
Brons - MUJTABA SAYED, Borlänge kampsportförening

MEN +18 YR / CLASS 2 / SENIORS / -72 KG​​​​​​​
Guld - SEBASTIAN STRÖM, Borlänge kampsportförening
Silver - RASMUS MEDIN, Västerås Fight Club
Brons - REZA HEZARE, Tkd föreningen Jeong Shim kwaan
             SVEN VON SCHOULTZ , Combat Academy IF Täby

MEN +18 YR / CLASS 2 / SENIORS / -76 KG
Guld - NIJAT ALIYEV, Fightclub Freestyle Stockholm IF
Silver - ILON SJÖGREN, Södermalms Shaolin Förening
Brons - ROBERTINO MARTINEZ PANNI, Telge Kampsport klubb
            JOEL BERGH LAGERQVIST, Tyresö Fightcenter IF

MEN +18 YR / CLASS 2 / SENIORS / -82 KG
Guld - DAVID TELLIN, Combat Academy IF Täby
Silver - MAGNUS KEMPPI, United mma IF
Brons - MAX HELLSTEN, Finnish Sanda Federation
            EMIL PETTERSSON, Nova MMA Idrottsförening

MEN +18 YR / CLASS 2 / SENIORS / -88 KG
Guld - ANTON ERLANDSSON NPO Stockholm Kyokushin-Kan karate och kick/thaiboxningsklubb
Silver - MATHIAS GUSS, Fagersta Kickboxnings Klubb
Brons - JAKOB WESTIN, Combat Academy IF Täby
Brons - JONAS SJÖLANDER, Fightclub Freestyle Stockholm IF


MEN +18 YR / CLASS 2 / SENIORS / -98 KG
Guld - HENRIK SOLBERGER, Stockholm kickboxning
Silver - JOACKIM FALK, IF Svea Muay Thai / Kickboxning​​​​​​​

MEN +18 YR / CLASS 2 / SENIORS / +98 KG
Guld - ANDREAS STENHAMMAR, Fightclub Freestyle Stockholm IF
Silver - HENRIK SOLBERGER, Stockholm kickboxning
Brons - MATTHIAS GRIMBERG, Stockholm kickboxning
            ANTON GÖTLIN, IF Svea Muay Thai / Kickboxning