Resultat Allstyle Open 28 april 2018


Bästa Fighter Herr - Jakob Heden Malm, Pancrase Shootfighting Sällskap 
Bästa Fighter Dam - Emma Syring, Fightclub Freestyle Stockholm
Bästa Fighter Junior - Fernando Demeter, Allstars Kampsportsförening 
Bästa Klubb  - Fightclub Freestyle Stockholm
26 klubbar * 91 tävlande * 69 matcher 

 

DWOMEN +18 YR / -60 KG / SENIORS / CLASS 1
1. EMMA SYRING  SWEDEN, Fightclub Freestyle Stockholm IF
2. ALLINE TORQUATO  SWEDEN, Södermalms Shaolin Förening
3. KATARINA STENDAHL  SWEDEN, Vasa Pretorian

WOMEN +18 YR / -60 KG / SENIORS / CLASS 2
1. PRATHIBHA PREMANANTHAM  SWEDEN, Vasa Pretorian
2. RONICA MARKÉ  SWEDEN, Fightclub Freestyle Stockholm IF
3. ASEEL KHALIFA  SWEDEN, Tyresö Kampsport Klubb
3. SAGAL AHMED  SWEDEN, Solna Gongkwon kampsportklubban 

BOYS 16-18 YR / CLASS 2 / JUNIORS / -60 KG
1.MORAD MUHYADDIN  SWEDEN, Pancrase Shootfighting Sällskap
2. NAEEM HAKEEM  SWEDEN, Västerås Fight Club
3. HUGO BORGSTRÖM  SWEDEN, Nova MMA Idrottsförening
3. HENRIK KJEELL  SWEDEN, Allstars Kampsportsförening CHECKMAT

BOYS 16-18 YR / CLASS 2 / JUNIORS / -64 KG
1. ISSA KHODR  SWEDEN, Södermalms Shaolin Förening
2. DARIUS CARTER  SWEDEN, Pancrase Shootfighting Sällskap

BOYS 16-18 YR / CLASS 2 / JUNIORS / -68 KG
1. BERNHARD COLLIN  SWEDEN, Pancrase Shootfighting Sällskap
2. MOHAMMAD KARIMI  SWEDEN, Bålsta Dojo IF DYNAMIX

BOYS 16-18 YR / CLASS 2 / JUNIORS / -72 KG
1. GHULAM HUSSAIN  AFGHANISTAN, Fightclub Freestyle Stockholm IF
2. ELADIO BRAVO  SWEDEN, Hilti Akademi Nord Idrottsförening HILTI BJJ
3. LEO CALLMETI DANIELSSON  SWEDEN, Pancrase Shootfighting Sällskap
3. 
EMIL SJÖBERG  SWEDEN, Nova MMA Idrottsförening

BOYS 16-18 YR / CLASS 2 / JUNIORS / -76 KG
1. ABDULLAH KHAMEES  SWEDEN, Nova MMA Idrottsförening
2. LEO NILSSON  SWEDEN, Minami Budokai

BOYS 14-16 YR / CLASS 2 / JUNIORS / -60 KG
1. FERNANDO DEMETER  SWEDEN, Allstars Kampsportsförening 
2. OSCAR BODÉN  SWEDEN, Stockholm kickboxning
3.ALIREZA RAHMANI  SWEDEN, VBC 
3. MAISAM AMIRI  AFGHANISTAN, Södermalms Shaolin Förening

BOYS 14-16 YR / CLASS 2 / JUNIORS / -68 KG
1. 
HAMPUS WESTANAU  SWEDEN, Nova MMA Idrottsförening
2. OLIWER KIELIN ZETTERLUND  SWEDEN, Morris Kampsportförening

BOYS 14-16 YR / CLASS 2 / JUNIORS / -72 KG
1. LEANDRO CARRERE  SWEDEN, Södermalms Shaolin Förening
2. ELIS EDIN  SWEDEN, Borlänge kampsportförening DYNAMIX

BOYS 14-16 YR / CLASS 2 / JUNIORS / -76 KG
1. SEBASTIAN STROZIK  POLAND, Fightclub Freestyle Stockholm IF
2. AHMED DAWOOD  SWEDEN, Tensta kung Fu Akademiklubb

   

MEN +18 YR / CLASS 1 / SENIORS / -64 KG
1 CESAR FLORES TILLERIA  CHILE, Fightclub Freestyle Stockholm IF
2 PHILIP KORKIS  SWEDEN, Tyresö Kampsport Klubb

MEN +18 YR / SENIORS / -68 KG / CLASS 1
1. FREDDY GONZALEZ CASTRO  SWEDEN, Vasa Pretorian
2. AIDIN AKBARI  SWEDEN, Pancrase Shootfighting Sällskap

MEN +18 YR / CLASS 1 / SENIORS / -72 KG
1. MIKAEL FÄLDT  SWEDEN, Södermalms Shaolin Förening
2. ABRAHAM GHEBREHIWET  SWEDEN, Vasa Pretorian

MEN +18 YR / CLASS 1 / SENIORS / -76 KG
1. WIKTOR LINDSTRÖM  SWEDEN, Södermalms Shaolin Förening
2. RASMUS MEDIN  SWEDEN, Västerås Fight Club

MEN +18 YR / SENIORS / -60 KG / CLASS 2
1. BAHEZ FARAJ  SWEDEN, Pancrase Shootfighting Sällskap
2. MING ENGSTRAND  SWEDEN, Fightclub Freestyle Stockholm IF

MEN +18 YR / SENIORS / -64 KG / CLASS 2
1. FILIP RAVIN  SWEDEN, 
Hilti Akademi Nord Idrottsförening HILTI BJJ
2. LUCAS LINDHEDEN  SWEDEN, Hilti Akademi Nord Idrottsförening HILTI BJJ

MEN +18 YR / CLASS 2 / SENIORS / -68 KG
1. JACOB HEDEN MALM  SWEDEN, Pancrase Shootfighting Sällskap
2. VIKTOR DREVENLID  SWEDEN, Bålsta Dojo IF DYNAMIX
3. SERHAT ESER  SWEDEN, Södermalms Shaolin Förening
3. OLLE LINDHEDEN  SWEDEN, Hilti Akademi Nord Idrottsförening HILTI BJJ

MEN +18 YR / CLASS 2 / SENIORS / -72 KG
1. LUCAS NAAMAN  SWEDEN, S
tockholm kickboxning
2. LUC BREMAUD  FRANCE, Fightclub Freestyle Stockholm IF
3. CHRISTIAN HANSEN  SWEDEN, Pancrase Shootfighting Sällskap
3. TOMAS LAGERLUND  SWEDEN, Södermalms Shaolin Förening

MEN +18 YR / SENIORS / -76 KG / CLASS 2
1. BEDROS SAID  SWEDEN, Trollhättans Elite Thaiboxning IF
2. DAVID GARDTMAN  SWEDEN, Trollhättans Elite Thaiboxning IF
3. MICHAEL ÖRBOM  SWEDEN, Södermalms Shaolin Förening
3. JOEL BERGH LAGERQVIST  SWEDEN, Tyresö Fightcenter IF

MEN +18 YR / CLASS 2 / SENIORS / -82 KG

1. HUGO NILSSON  SWEDEN, Piteå MMA
2. ALEXANDER BENEDIKZ  SWEDEN, Combat Academy IF Täby ALLIANCE
3. JOHAN SJÖBLOM  SWEDEN, Pancrase Shootfighting Sällskap
3. DANIEL TOKSOY  SWEDEN, Nova MMA Idrottsförening

MEN +18 YR / SENIORS / -98 KG / CLASS 2
1. PATRIK ERIKSSON  SWEDEN, Tyresö Fightcenter IF
2. JONATHAN MASTRANGELI  SWEDEN, Enköping kickboxningsklubb
3. PATRIK BLOMQVIST  SWEDEN, Nova MMA Idrottsförening
3. 
MARCUS ERIKSSON  SWEDEN, Dynamix Köping Idrottsförening DYNAMIX

MEN +18 YR / SENIORS / +98 KG / CLASS 2
1. MOHAMMED YARO  UNITED KINGDOM, Stockholms Wushu & Kung fu
2. JONAS SJÖLANDER  SWEDEN, Fightclub Freestyle Stockholm IF
3. ABDULMAGED SWED  SWEDEN, Dynamix Köping Idrottsförening DYNAMIX
3. FELIX JANSSON  SWEDEN, Dynamix Köping Idrottsförening DYNAMIX
Show more results