Resultat Allstyle Open 17 november 2018

Bästa Klubb - Telge Kick & Thai
Bästa Fighter Herr - Jonatan Kelati, Vasa Pretorian
Bästa Fighter Dam - Amanda Wikström, Combat Academy IF Täby
Bästa Fighter Junior Herr - Elias Olsson, Morrias Kampsportförening & Sebastian Strozik, Fightclub Freestyle Stockholm
Bästa Fighter Junior Dam - Ki Pasanen, Oyama Karate Kai

* 29 klubbar * 65 tävlande * 51 matcher

 

WOMEN +18 YR / -65 KG / SENIORS / CLASS 1
1. STEPHANIE KAUP  SWEDEN, Combat Academy IF Täby 
2. METTE-MARIE NIELSEN  SWEDEN, Minami Budokai

WOMEN +18 YR / -60 KG / SENIORS / CLASS 2
1. LOVA KLOCKLJUNG  SWEDEN, Västerås Fight Club
2. AMANDA WIKSTRÖM  SWEDEN, Combat Academy IF Täby 
3. JENNY LOWÉN  SWEDEN, Borlänge kampsportförening 

WOMEN +18 YR / -65 KG / SENIORS / CLASS 2
1. JELENA RAKOVIC  SWEDEN, Team East Tkd Klubb Kalmar
2. NOOR NASSEF  SWEDEN, Tyresö Kampsport Klubb

WOMEN +18 YR / -70 KG / SENIORS / CLASS 2
1. ELLEN TORRES MAGNUSSON  SWEDEN, Tyresö Kampsport Klubb
2. SANNE KILPALA APPELQVIST  SWEDEN,
Hilti Akademi Nord Idrottsförening

WOMEN +18 YR / +70 KG / SENIORS / CLASS 2
1. IDA MURSU  SWEDEN, Västerås Fight Club
2. RUBINA SHARRO  SWEDEN, NOVA MMA IF

BOYS 16-18 YR / -60 KG / JUNIORS / CLASS 2
1. ELIAS OLSSON  SWEDEN, Morris Kampsportförening
2. IMRAN KANVAL  IRELAND, Telge Kick & Thai
3. HAMED KARIM  SWEDEN, Pancrase Shootfighting Sällskap

BOYS 16-18 YR / -68 KG / JUNIORS / CLASS 2
1. LAWRENCE WELLS-FÄLT  SWEDEN, Flow Kampsportsförening 
2. WILLIAM AIDERFORS  SWEDEN, Västerås Fight Club
3. NEMRUD YILDIZ  SWEDEN, Hilti Akademi Nord Idrottsförening
3. ROBIN PETTERSSON  SWEDEN, Pancrase Shootfighting Sällskap

BOYS 16-18 YR / -72 KG / JUNIORS / CLASS 2
1. DAVID STATTIN  SWEDEN, Telge Kick & Thai
2. ROBIN RAY  SWEDEN, Fightclub Freestyle Stockholm IF
3. SEBASTIAN ARAVENA  SWEDEN, Föreningen Hilti Fightcenter Uppsala 

BOYS 16-18 YR / -82 KG / JUNIORS / CLASS 2
1. SEBASTIAN STROZIK  POLAND, Fightclub Freestyle Stockholm IF
2. LEO NILSSON  SWEDEN, Minami Budokai

BOYS 16-18 YR / +88 KG / JUNIORS / CLASS 2
1. MUSA JOBE  SWEDEN, Telge Kick & Thai
2. EMILIO HERNANDEZ  SWEDEN, Amar Free Style School idrottsförening

GIRLS 16-18 YR / JUNIORS / CLASS 2 / -65 KG
1. KI PASANEN  SWEDEN, Oyama Karate Kai
2. JULIA KÅGSTRÖM  SWEDEN, BK Slagskeppet Muay Thai
3. FILIPPA KANKA  SWEDEN, Tyresö Kampsport Klubb

MEN +18 YR / CLASS 1 / SENIORS / -64 KG
1. PHILIP KORKIS  SWEDEN, Tyresö Kampsport Klubb
2. MODESTAS ZMUIDINA  LITHUANIA, Poseidon Jiu Jitsu Academy

MEN +18 YR / CLASS 1 / SENIORS / -68 KG
1. HAMID SADID  SWEDEN, Hilti Akademi Nord Idrottsförening
2. ERIC ENGSTRÖM  SWEDEN, BK Slagskeppet Muay Thai

MEN +18 YR / CLASS 1 / SENIORS / -72 KG
1. RASMUS MEDIN  SWEDEN, Västerås Fight Club
2. MIKAEL FÄLDT  SWEDEN, Södermalms Shaolin Förening
3. ABRAHAM GHEBREHIWET  SWEDEN, Vasa Pretorian

MEN +18 YR / CLASS 1 / SENIORS / -76 KG
1. JONATAN KELATI  SWEDEN, Vasa Pretorian
2. ROBERTINO MARTINEZ PANNI  SWEDEN, Telge Kick & Thai
2. PATRIK FRÖJD  SWEDEN, Västerås Fight Club

MEN +18 YR / CLASS 2 / SENIORS / -60 KG
1. DIDRIK SEDELL  SWEDEN, Södermalms Shaolin Förening
2. NICOLAS GAJARDO  CHILE, Allstars Kampsportsförening 

MEN +18 YR / SENIORS / -68 KG / ALLSTYLE DEBUTANT (CLASS 2)
1. LEO KINDSTRAND  SWEDEN, Tyresö Kampsport Klubb
2. WILLIAM HEDKVIST  SWEDEN, Berserk MMA förening
3. DANIEL ANÄNGEN  SWEDEN, Minami Budokai

MEN +18 YR / CLASS 2 / SENIORS / -68 KG
1. LEIF HANELL  SWEDEN, Poseidon Jiu Jitsu Academy 
2. KONSTANTINO LAMBROPOULOS SWEDEN, Kampsportscentret LSS 
3. WILLIAM NURMELA  SWEDEN, Telge Kick & Thai
3. JOHN BROSTRÖM  SWEDEN, Allstars Kampsportsförening 

MEN +18 YR / SENIORS / -72 KG / ALLSTYLE DEBUTANT (CLASS 2)
1. JACOB WENDEL  SWEDEN, BK Slagskeppet Muay Thai
2. BERNHARD COLLIN  SWEDEN, Pancrase Shootfighting Sällskap
3. JAIDEN BORCHERT  SWEDEN
NPO Stockholm Kyokushin-Kan karate och kick/thaiboxningsklubb
3. LUDWIG ANSTRÉN  SWEDEN, BK Slagskeppet Muay Thai

MEN +18 YR / SENIORS / -76 KG / ALLSTYLE DEBUTANT (CLASS 2)
1. TIMMY IVARSSON  SWEDEN, IF Team Perrys Gym
2. DIVAR MATTE  SWEDEN, NOVA MMA IF
3. MARCUS JACOBSSON  SWEDEN, Dynamix Köping Idrottsförening 
3. GUSTAV JANBELL  SWEDEN, Dynamix Köping Idrottsförening

MEN +18 YR / SENIORS / -82 KG / ALLSTYLE DEBUTANT (CLASS 2)
1. WILLIAM HANSERS  SWEDEN, Södermalms Shaolin Förening
2. FREDRIC WICKMAN  SWEDEN, Stockholms Wushu & Kung fu
3. RIKARD BENGTSSON  SWEDEN, Tyresö Fightcenter IF

MEN +18 YR / SENIORS / -88 KG / ALLSTYLE DEBUTANT (CLASS 2)
1. HENRIK TEINER  SWEDEN, Tyresö Fightcenter IF
2. EMIL WICKMAN  SWEDEN, Stockholms Wushu & Kung fu
3. DAVID SVEDLINDH  SWEDEN, Telge Kick & Thai

MEN +18 YR / SENIORS / -98 KG / ALLSTYLE DEBUTANT (CLASS 2)
1. ERIK ENGSTRÖM  SWEDEN, Ronin Do IF
2. ALBIN ELFVING  SWEDEN, Borlänge kampsportförening