Resultat 6 november 2021

Bästa Klubb - Fightclub Freestyle Stockholm
Bästa Fighter Dam - Emma Westman, Team Macc
Bäste Fighter Herr - Tome Bokofo, MMA Mukumbusu
Bästa Fighter Herrar junior - André Adolfo, Stockholms Wushu & Kung Fu
Bästa Fighter Dam junior - Moa Stök, Södermalms Shaolin


* 20 klubbar  * 69 tävlande * 62 matcher

WOMEN +18 YR / CLASS 2 / SENIORS / -60 KG
1. AGNES CARLBERG, Fightclub Freestyle Stockholm IF
2. SANDRA BOLMÉR LIFVENDAHL, Södermalms Shaolin Förening
3. AHSEN AGRALI, Tyresö Kampsport Klubb
3. AZRA AYHAN, Poseidon Jiu Jitsu Academy 


WOMEN +18 YR / CLASS 2 / SENIORS / -65 KG
1. GRETA JERSILD, Fightclub Freestyle Stockholm IF
2. ALMIDA MALMSTEN, Team Macc


WOMEN +18 YR / CLASS 2 / SENIORS / -70 KG
1. EMMA WESTMAN, Team Macc
2. SANNA LASZLO, Combat Academy IF Täby 
3. MARTINA WALLIN, Telge Kick & Thai


GIRLS 16-17 YR / CLASS 2 / JUNIORS / -56 KG
1. MOA STÖCK, Södermalms Shaolin Förening
2. ALICIA STRAND, Tyresö Kampsport Klubb
3. ANNA LIU, Combat Academy IF Täby 


GIRLS 14-15 YR / CLASS 2 / JUNIORS / -48 KG
1. FILIPPA DACKEFJORD, Södermalms Shaolin Förening
2. ELLA BENGS, Combat Academy IF Täby 

MEN +18 YR / CLASS 2 / SENIORS / -60 KG
1. NICKLAS LILJEDAHL, Cantagalo BJJ Klubb Norrtälje 
2. SAJAD AMINI, Poseidon Jiu Jitsu Academy 

MEN +18 YR / CLASS 2 / SENIORS / -68 KG
1. MORTEZA RASHEDI, Stockholms Wushu & Kung fu
2. DAVID LUCZAK, Fightclub Freestyle Stockholm IF


MEN +18 YR / CLASS 2 / SENIORS / -76 KG
1. TOME BOKOFO, MMA Mukumbusu
2. SEURI BASILIO, Stockholms Wushu & Kung fu
3. GUSTAV JANBELL, Dynamix Köping Idrottsförening 

MEN +18 YR / CLASS 2 / SENIORS / -82 KG
1. JULIAN HOXHA, Fightclub Freestyle Stockholm IF
2. ALBIN ELFVING, Borlänge kampsportförening


MEN +18 YR / ALLSTYLE DEBUTANT (CLASS 2) / SENIORS / -60 KG
1. DAVID WENNBERG, Dynamix Köping Idrottsförening
2. WILLIAM BAUTISTA PABLO, Dynamix Köping Idrottsförening 
3. ROBERT ROMEO SAMO, Fightclub Freestyle Stockholm IF


MEN +18 YR / ALLSTYLE DEBUTANT (CLASS 2) / SENIORS / -64 KG
1. NEO BLOMQUIST, Combat Academy IF Täby 
2. AXEL HENRIKSSON, Combat Academy IF Täby 
3. MAZEN AL LAHHAM, Linköpings Budoklubb 

MEN +18 YR / CLASS 2 / SENIORS / -88 KG
1. JONATHAN MASTRANGELI, Enköping kickboxningsklubb
2. AY MOHAMED JAWAD, Westerås Tai Nui Club
3. JONATHAN GUZMAN, Poseidon Jiu Jitsu Academy 


MEN +18 YR / ALLSTYLE DEBUTANT (CLASS 2) / SENIORS / -72 KG
1. ISAK DANIELSSON, Borlänge kampsportförening
2. NALU SIGURDH, Tyresö Kampsport Klubb
3. JAN ROUMELIOTIS, Fightclub Freestyle Stockholm IF
3. RAYAN KARDOUNI, Allstars Kampsportsförening 


MEN +18 YR / ALLSTYLE DEBUTANT (CLASS 2) / SENIORS / -76 KG
1.KASPER BRICKMAN, Borlänge kampsportförening
2. ANDRÉ HOLMBERG, Borlänge kampsportförening 
3. PETER LILJA, Fightclub Freestyle Stockholm IF
3. RONALDO CUETO ORTIZ, Fightclub Freestyle Stockholm IF

 
MEN +18 YR / ALLSTYLE DEBUTANT (CLASS 2) / SENIORS / -82 KG
1. ELIE YOUNAN, Poseidon Jiu Jitsu Academy 
2. CARLOS ALES, Fightclub Freestyle Stockholm IF
3. RASMUS ECKARDT, Linköpings Budoklubb 
3. TEODOR HULTBERG, Team Macc


MEN +18 YR / ALLSTYLE DEBUTANT (CLASS 2) / SENIORS / +98 KG
1. MARTIN ZOLFAGARY, NOVA MMA IF
2. FREDRIK UNDÉN, Combat Academy IF Täby 


BOYS 16-17 YR / CLASS 2 / JUNIORS / -68 KG
1. ANDRÉ ADOLFO, Stockholms Wushu & Kung fu
2. JOHANN HIDALGO, MMA Mukumbusu
3. PAOLO PASQUARIELLO, Westerås Tai Nui Club


BOYS 16-17 YR / -76 KG / CLASS 2 / JUNIORS
1. BODILA BOKOFO, MMA Mukumbusu
2. JOSEPH AL-JUMAAH, Poseidon Jiu Jitsu Academy 
3. YOUNES OUKHTI, Westerås Tai Nui Club


BOYS 14-15 YR / CLASS 2 / JUNIORS / -60 KG
1. TOM LUISTI, IF Team Perrys Gym
2. FILIP FRÖLANDER, Team Macc


BOYS 14-15 YR / CLASS 2 / JUNIORS / -64 KG
1. TORE HOLST, Sthlm Shoot and Loyalty Muaythaiförening 
1. MOHAMMED AL-HUSSEINY, MMA MUKUMBUSU
1. ALEXANDER SIGNELL, Södermalms Shaolin Förening