Resultat 7 maj 2022

Bästa Klubb - Södermalms Shaolin
Bästa Fighter Dam - Eva Rudenko, Fightclub Freestyle Stockholm
Bäste Fighter Herr - David Luczak, Fightclub Freestyle Stockholm
Bästa Fighter Herrar junior - Elias Bojerud, Södermalms Shaolin
Bästa Fighter Dam junior - Moa Stök, Södermalms Shaolin

* 21 klubbar  * 90 tävlande * 61 matcher

WOMEN +18 YR / CLASS 2 / SENIORS / -60 KG
1. GRETA JERSILD  SWEDEN, Fightclub Freestyle Stockholm IF
2. AHSEN AGRALI  SWEDEN, Tyresö Kampsport

 

WOMEN +18 YR / CLASS 2 / SENIORS / -70 KG
1. EVA RUDENKO  UKRAINE, Fightclub Freestyle Stockholm IF
2. ELLA NILSSON  SWEDEN, Södermalms Shaolin Förening
3. SANNE KILPALA APPELQVIST  SWEDEN, Örebro Fight Gym IF
3. KLARA NORLIN  SWEDEN, Tyresö Kampsport

WOMEN +18 YR / CLASS 2 / SENIORS / +70 KG
1. EMMY HAMMAR  SWEDEN, Team Macc
2. MAYA WAGNER  SWEDEN, Södermalms Shaolin Förening

GIRLS 16-17 YR / CLASS 2 / JUNIORS / -60 KG
1. MOA STÖCK  SWEDEN, Södermalms Shaolin Förening
2. STELLA SUMMANEN  SWEDEN, Västerås Fight Club
3. FLORA CARLSSON ARGYROPOULOU  SWEDEN, Västerås Fight Club
3, TOVA KARLSSON  SWEDEN, Cantagalo BJJ Klubb Norrtälje

GIRLS 14-15 YR / CLASS 2 / JUNIORS / -52 KG
1. VERA MILLS  SWEDEN, Södermalms Shaolin Förening
2. FILIPPA DACKEFJORD  SWEDEN, Södermalms Shaolin Förening

GIRLS 14-15 YR / CLASS 2 / JUNIORS / -65 KG
1. FRANCINE BAEZ LAGERVALL  SWEDEN, Södermalms Shaolin Förening
2. JOLINE HJELTE  SWEDEN, Tyresö Kampsport

SM - MEN +18 YR / CLASS 1 / SENIORS / -68 KG
1. SONNY RÅDEBORN, Team Macc
2. RASMUS MEDIN, Västerås Fight Club

SM - MEN +18 YR / CLASS 1 / SENIORS / -72 KG
1. MICKAEL ARIAS, 135 Kampsport
2. TOME BOKOFO, MMA Mukumbusu
3. WILLIAM NURMELA, Telge Kick & Thai

SM - MEN +18 YR / CLASS 1 / SENIORS / -76 KG
1. MIKAEL FÄLDT, Södermalms Shaolin Förening
2. ALEXANDRU BUIUC CIUREA, Minami Budokai

SM - MEN +18 YR / CLASS 1 / SENIORS / -88 KG
1. AMILCAR DUARTE, Telge Kick & Thai
2. AY MOHAMED JAWAD, Westerås Tai Nui Club


MEN +18 YR / CLASS 2 / SENIORS / -64 KG
1. DANIIAR ANDERSSON  SWEDEN Olympia Kampsportförening

2. TIM LINDHOLM  SWEDEN, Fightclub Freestyle Stockholm IF
3. WIKTOR KRASS  SWEDEN, 135 Kampsport

MEN +18 YR / ALLSTYLE DEBUTANT (CLASS 2) / SENIORS / -68 KG
1, SAMUEL THORSTRÖM  SWEDEN, Cantagalo BJJ Klubb Norrtälje 
2. LUKE LITVINOV  SWEDEN, Fightclub Freestyle Stockholm IF
3. KARL CAMNERT  SWEDEN, Olympia Kampsportförening
3. SITTHISAK NUEKMAN  SWEDEN, 135 Kampsport


MEN +18 YR / CLASS 2 / SENIORS / -68 KG
1. DAVID LUCZAK  SWEDEN, Fightclub Freestyle Stockholm IF
2. TOMAS SAMSON  SWEDEN, Team Macc

MEN +18 YR / ALLSTYLE DEBUTANT (CLASS 2) / SENIORS / -72 KG
1. GÖSTA JENSEN  SWEDEN, Olympia Kampsportförening
2. DMYTRO SIVTSOV  UKRAINE, Fightclub Freestyle Stockholm IF
3. MARCUS LARSSON  SWEDEN, Linköpings Budoklubb 
3. ARBER HAJRIZAJ  SWEDEN, NOVA MMA IF

MEN +18 YR / ALLSTYLE DEBUTANT (CLASS 2) / SENIORS / -76 KG
1. CHRISTIAN BAGGE  SWEDEN, Linköpings Budoklubb 
2. YAN HOFFMANN  SWEDEN, Poseidon Jiu Jitsu Academy 
3. SAMUEL ESENTALS  SWEDEN, NOVA MMA IF
3. FADY ISSA  SWEDEN, Örebro Fight Gym IF

MEN +18 YR / CLASS 2 / SENIORS / -76 KG
UnpublishBracket
1. YOUNES OUKHTI  SWEDEN, Westerås Tai Nui Club
2. DULGUUN ALTANKHUYAG  SWEDEN, Team Macc
3. ÍSAK HJELM  ICELAND, Linköpings Budoklubb 
3. JOHAN AHLMARK  SWEDEN, Team Macc

MEN +18 YR / CLASS 2 / SENIORS / -82 KG
1. CARLOS ALES  SWEDEN, Fightclub Freestyle Stockholm IF
2. DAVID STAAF  SWEDEN, Linköpings Budoklubb 

MEN +18 YR / ALLSTYLE DEBUTANT (CLASS 2) / SENIORS / -88 KG
1. AXEL ANDERSSON  SWEDEN, Fightclub Freestyle Stockholm IF
2. MARTIN BENGTSSON  SWEDEN, Södermalms Shaolin Förening
3. JOACHIM KILMAN  SWEDEN, Team Macc

MEN +18 YR / CLASS 2 / SENIORS / +98 KG
1. BOBO BOLA  DR CONGO, Amar Free Style School idrottsförening
2. MARTIN BENGTSSON  SWEDEN, Södermalms Shaolin Förening

MEN +18 YR / ALLSTYLE DEBUTANT (CLASS 2) / SENIORS / +98 KG
1. EMMANUEL ONUOHA  SWEDEN, Telge Kick & Thai
2. PABLO RUZ  SWEDEN, Team Macc

BOYS 16-17 YR / CLASS 2 / JUNIORS / -60 KG
1. ELIAS BOJERUD  SWEDEN, Södermalms Shaolin Förening
2. RODER MORAD  SWEDEN, Örebro Fight Gym IF

BOYS 16-17 YR / CLASS 2 / JUNIORS / -64 KG
1. MANNE JÄLTSTEN  SWEDEN, Södermalms Shaolin Förening
2. OSKAR NEIJ  SWEDEN, Team Macc
3. BRAHIM DIB  SWEDEN, Örebro Fight Gym IF
3. DANIEL DANYAL  SWEDEN, Allstars Kampsportsförening 

BOYS 16-17 YR / CLASS 2 / JUNIORS / -68 KG
1. PAOLO PASQUARIELLO  SWEDEN, Westerås Tai Nui Club
2. MAHMUT UGANALP  SWEDEN, MMA Mukumbusu

BOYS 16-17 YR / CLASS 2 / JUNIORS / -72 KG
1. IGOR ROZWADOWSKI  SWEDEN, Minami Budokai
2. DERMAN IRMAK  SWEDEN, Westerås Tai Nui Club
3. ANDRÉ ADOLFO  SWEDEN, Stockholms Wushu & Kung fu

BOYS 16-17 YR / CLASS 2 / JUNIORS / -76 KG
1. BODILA BOKOFO  SWEDEN, MMA Mukumbusu
2. LUCAS BARZEY  SWEDEN, Tyresö Kampsport

BOYS 16-17 YR / CLASS 2 / JUNIORS / -82 KG
1. EMIN OMIC  SWEDEN, Örebro Fight Gym IF
2. WICTOR BLOMKVIST  SWEDEN, Telge Kick & Thai

BOYS 14-15 YR / CLASS 2 / JUNIORS / -52 KG
1. SIGGE CEDERLÖF  SWEDEN, Södermalms Shaolin Förening
2. GORDON GEORGSSON  SWEDEN, Södermalms Shaolin Förening

BOYS 14-15 YR / CLASS 2 / JUNIORS / -60 KG
1. ALEXANDER YEGANE  SWEDEN, Södermalms Shaolin Förening
2. IAN KARLSSON  SWEDEN, Sthlm Shoot and Loyalty Muaythaiförening 
3. FRED LINDBERG  SWEDEN, Tyresö Kampsport
3. FILIP FRÖLANDER  SWEDEN, Team Macc


BOYS 14-15 YR / CLASS 2 / JUNIORS / -64 KG
1. MAXIMUS ÅBERG  SWEDEN, Södermalms Shaolin Förening
2. EFE ÖZAY  SWEDEN, Sthlm Shoot and Loyalty Muaythaiförening 
3. GABRIEL WIESEL DA SILVA SPINELLI  SWEDEN, MMA Mukumbusu
3. MOHAMMED AL-HUSSEINY  SWEDEN, MMA Mukumbusu

BOYS 14-15 YR / CLASS 2 / JUNIORS / -88 KG
1. ISIDOR MANKERT  SWEDEN, Sthlm Shoot and Loyalty Muaythaiförening 
2. THINLEY YOEZER  BHUTAN, Örebro Fight Gym IF

BOYS 12-13 YR / CLASS 2 / JUNIORS / -44 KG
1. LEO DIACONESCU  SWEDEN, Södermalms Shaolin Förening
2. ANDERS CASANAS  SWEDEN, MMA Mukumbusu